zaklad

Nasza firma działa na rynku branży meblowej od początku lat dziewięćdziesiątych. Działalność ukierunkowana jest na projektowanie, produkcję i sprzedaż systemów i akcesoriów do zabudów szaf wnękowych , jak również służących do podziału pomieszczeń.. Jesteśmy znani z nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych oraz produktów najwyższej jakości w Polsce i 53 krajach na świecie.

W naszym zakładzie pracuje około 150 osób. Posiadamy hale produkcyjne o powierzchni ponad 6.000 m2, powierzchnię magazynową 10.000 m2  oraz powierzchnię biurową 1.000 m2.

Posiadamy najnowocześniejsze na świecie linie technologiczne do profilowania, czyli kształtowania na zimno, pozwalają one na wytworzenie szerokiej gamy profili o kształcie otwartym i półzamkniętym , a dodatkowym atutem jest możliwość perforacji profili i cięcia rozdzielającego bez zatrzymania przesuwu profili w rolkach (walcach) profilujących, co pozwala nam osiągnąć maksymalną wydajność produkcji. Zaletą profilowania jest też to, że w porównaniu do klasycznych metod wykonywania detali za pomocą gięcia (np.: prasa krawędziowa) pozwalają na przynajmniej kilkudziesięciokrotne przyspieszenie produkcji przy jednoczesnym obniżeniu jej kosztów.

Drugim sposobem wytwarzania detali jaki oferujemy w usługach jest możliwość wykonywania detali sposobem obróbki plastycznej na prasach hydraulicznych i mimośrodowych. Wykonywanie tych elementów może się odbywać za pomocą przyrządów (tłoczników, wykrojników ) jedno lub wielotaktowych .Przyrządy wielotaktowe pozwalają wykonać części o bardzo skomplikowanych kształtach w jednej operacji tłoczenia i wykrawania ,co jest w dzisiejszych czasach warunkiem ekonomicznie uzasadnionym.

Dodatkowym naszym atutem jest to, że we własnym zakresie projektujemy każde potrzebne nam oprzyrządowanie do wyżej opisanych typów maszyn wykorzystując projektowanie przez naszych wykwalifikowanych inżynierów w systemach CAD 2Di 3D. Po wykonaniu dokumentacji technicznej przyrządów za pośrednictwem systemów projektowania programów obróbczych CAM wykonujemy poszczególne elementy przyrządów. Elementy te wykonujemy w narzędziowni która wyposażona jest w nowoczesny park maszynowy sterowany system CNC pod nadzorem wykwalifikowanej kadry inżynieryjno technicznej , a następnie dokonujemy montażu tego oprzyrządowania i po wykonaniu prób przystępujemy do wykonania produkcji seryjnej detali.

Korzystamy z szerokiej bazy sprawdzonych producentów i dostawców, którzy spełniają stawiane przez nas wymogi jakościowe i ilościowe dostarczanych materiałów.

Z uwagi na to ,że posiadamy dwudziestoletnie doświadczenie w wykonywaniu produkcji seryjnej i wielkoseryjnej ,oraz sprzedaży w Polsce i na świecie w połączeniu z wysokiej klasy specjalistami z zakresu projektowania i obróbki metali jak również wykrojników wykonawstwie wykrojników i tłoczników i rolek profilujących, możemy być partnerem w twoim przedsięwzięciu i pomóc Ci w rozwiązaniu ewentualnych problemów, nie koniecznie z zakresu obróbki plastycznej. Naszą siłą jest zespół doświadczonych inżynierów, managerów oraz pracowników działu produkcji, którzy służą radą i profesjonalnie obsłużą każdego klienta.

W listopadzie 2002 r. Komandor S.A. został wyróżniony Certyfikatem Systemu zarządzania Jakością, zgodnym z wymaganiami ISO9001:2008 w zakresie „Projektowanie i produkcja systemów zabudowy wnętrz i szaf wnękowych„, co potwierdza certyfikat nr 001111226 firmy DEKRA Certification Sp z o.o.

Naszym hasłem jest „Być partnerem w twoim przedsięwzięciu„.

Zapraszamy do współpracy.